Nasza oferta

Regulator sterowania ogrzewaniem

Termoregulatory umożliwiają niezwykle precyzyjne sterowanie elektrycznym systemem ogrzewania, co ma wpływ na codzienny komfort domowników, ich zdrowie oraz wysokość rachunków za prąd. Dzięki zaawansowanym termostatom elektronicznym można utrzymywać określoną temperaturę powietrza bez konieczności regulowania każdego grzejnika z osobna. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się również w przypadku ogrzewania podłogowego. W każdym pokoju możemy stworzyć niezależny obwód systemu grzejnego i tym samym regulować temperaturę w zależności od potrzeb – w sypialni może być ona zdecydowanie niższa, niż np. w łazience czy salonie.

Sterowanie systemem jest proste i umożliwia bardzo precyzyjny dobór parametrów dla poszczególnych pomieszczeń. W ofercie znajdują się różne termostaty elektroniczne, m.in. z zegarem, dzięki czemu łatwo dostosować temperaturę w domu do pory powrotu z pracy czy przygotowywania się do snu. Nie brakuje również urządzeń z wbudowanym modułem WiFi, który umożliwia zdalne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Rodzaje termostatów i zastosowanie

Termostat elektroniczny programowalny

To rozwiązanie, które pozwala dostosować pracę systemu elektrycznego ogrzewania do indywidualnych preferencji użytkowników, aby zagwarantować im maksymalny komfort termiczny. Programowanie temperatury umożliwia precyzyjne sterowanie ciepłem w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu ogrzewanie pracuje w sposób zgodny z trybem życia każdego domownika. Termostaty z programatorem, takie jak TF-H1 lub TF-WiFi, pozwalają na uzyskanie w konkretnych godzinach pożądanej temperatury, np. podniesienie jej poziomu w porze powrotu z pracy czy obniżenie, gdy mieszkanie jest puste. To wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu można wyraźnie zoptymalizować koszty ogrzewania.

Precyzyjna regulacja jest o wiele bardziej energooszczędna, niż utrzymywanie za pomocą zwykłych termostatów tej samej temperatury przez całą dobę. Tym samym inwestycja w termoregulator programowalny szybko się zwraca. Warto również podkreślić korzyści zdrowotne sterowania ogrzewaniem – zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka.

Termostat z czujnikiem podłogowym

Gwarancja wyjątkowo komfortowego ciepła, które unosi się z poziomu podłogi. Idealny do sterowania elektrycznym systemem ogrzewania podłogowego np. w łazience. Bardzo funkcjonalny, prosty w obsłudze i niezwykle precyzyjny.

Termostat z dwoma czujnikami (powietrznym i podłogowym)

Wykorzystywany najczęściej w przypadku, w którym ogrzewanie elektryczne stanowi jedyne źródło ciepła. Utrzymuje temperaturę powietrza poprzez ograniczenie temperatury podłogi, tym samym oszczędzając energię i wygodnie dopasowując ciepło do preferencji użytkownika.

Termostat z czujnikiem powietrznym

Pobiera za pomocą czujnika temperaturę z otoczenia i porównuje ją z ustawieniami wybranymi przez użytkownika. Polecany do systemów ogrzewania ściennego, sufitowego oraz w przypadku wykorzystywania promienników.

Termoregulatory w ofercie Termofol

  1. - Termoregulator TF-H1
  2. - Termoregulator TF-H2
  3. - Termoregulator TF-H3
  4. - Termoregulator TF-WIFI
  5. - Termoregulator TF-H5

Komfort użytkowania

Termoregulatory, dzięki odpowiednim programom utrzymują określoną temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego. W każdym pokoju możemy stworzyć niezależny obwód systemu grzejnego i tym samym regulować temperaturę w zależności od potrzeb – w sypialni może być ona zdecydowanie niższa, niż np. w łazience czy salonie.

Różnorodność termoregulatorów pozwala na dobór takich urządzeń, aby spełniały one warunki używania np. w strefach mokrych, gdzie obowiązkowo należy stosować urządzenia, które posiadają stopień ochronny IP-21.

Stosowanie stref grzewczych zarządzanych termoregulatorami, ma duży wpływ na oszczędności ekonomiczne. W każdym pomieszczeniu np. salonie, kuchni czy sypialni może być ustawiona różna temperatura, co pozwala na osiągniecie wymaganego komfortu.