Nasza oferta

Panele grzejne – nowoczesna technologia na miarę współczesnych potrzeb

Ogrzewanie na podczerwień zyskuje na popularności dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Innowacyjne rozwiązanie w zakresie ocieplania pomieszczeń wyróżnia się funkcjonalnością, niezawodnością i wydajnością, a także estetyką wykonania oraz coraz przystępniejszą ceną. Panel grzewczy jest więc technologią dostosowaną do potrzeb współczesnego człowieka. Gwarantujemy, że nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających klientów.

Systemy oparte na tych panelach znajdują swoje zastosowanie w domkach wielorodzinnych oraz nowoczesnych mieszkaniach. Osoby prywatne najczęściej sięgają po rozwiązania, które poprawiają komfort życia. Jednak jeśli chodzi o panel grzewczy cena eksploatacji przekonuje też przedsiębiorców. W ten sposób mogą zaoszczędzić na prowadzonym biznesie. Niezależnie od tego, czy prowadzi się biuro, magazyn, sklep czy warsztat, zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu jest bardzo ważne. Dlatego panel grzewczy podczerwieni zyskuje aprobatę w wielu firmach.

Jak działają panele grzewcze?

Proponowane przez nas płyty korzystają ze znanej już od lat technologii. Dotychczas wykorzystywana była głównie w medycynie (m.in. dermatologii i reumatologii). Mowa o promieniowaniu podczerwonym. Nazwa technologii jest znana niemal każdemu, ale mało kto wie, jak panele grzejne mogą czerpać z niej jakiekolwiek korzyści. Na samym początku należy podkreślić, że promieniowanie podczerwone nie jest w żaden sposób groźne dla zdrowia człowieka. Dlatego właśnie używają go różne dziedziny medycyny, a także panele grzewcze. Podczerwień jest zresztą całkowicie naturalna. Promieniowanie słoneczne to najbardziej odczuwalne przez człowieka jej źródło.

Panel grzewczy na podczerwień działa właściwie w ten sam sposób, co Słońce. Wytwarza fale, które po zetknięciu się z dowolną powierzchnią ocieplają ją. Jednocześnie ciepło jest absorbowane oraz dodawane do otoczenia – ale w innym kierunku. To sprawia, że grzejniki na podczerwień rozprowadzają temperaturę równomiernie w całym pomieszczeniu. Konstrukcja systemu pozwala na zamontowanie go w niemal dowolnym miejscu. W kwestii takiej, jak panele grzewcze podczerwień może równie dobrze podgrzewać temperaturę z sufitu czy ściany. W tych miejscach dość często montuje się system pod postacią paneli.

Panel grzejny – korzyści płynące z użytkowania

  1. - Komfort użytkowania. Panele grzewcze co to praktycznie bezobsługowe urządzenia. Działają samodzielnie, ale pozwalają też na własnoręczną regulację temperatury.
  2. - Panele grzewcze na podczerwień nie powodują konwekcji powietrza. Nie dochodzi więc do wznoszenia się kurzu czy drobnoustrojów. Takie działanie docenią zwłaszcza alergicy. Jednak system ogrzewania na podczerwień ma też inne zalety w kwestii zdrowia. Nie wysusza powietrza, pozostawia suche ściany (co zapobiega rozwojowi pleśni), stymuluje układ immunologiczny i dobrze wpływa na reumatyków. Płyty grzewcze podczerwieni to wyjątkowo zdrowe źródło ciepła, które jednocześnie jest bardzo ekologiczne.
  3. - Niska cena. Nasze systemy cechują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Do tego dochodzi niskie zużycie energii oraz brak kosztów związanych z serwisowaniem, ponieważ panele grzejne są właściwie bezawaryjne.

Panele grzewcze na podczerwień z oferty Termofol

  1. - Ceramiczne panele grzewcze
  2. - Szklane panele grzewcze C.O.
  3. - Stalowe panele grzejne na podczerwień
Na nasz asortyment składają się grzejniki konwektorowe oraz płyty grzewcze na podczerwień. Różnica pomiędzy nimi odnosi się do zasady działania, która zawarta jest w nazwie. Konwektorowe ogrzewanie wykorzystuje zjawisko konwekcji. Z kolei panele grzejne na podczerwień tworzą promieniowanie podczerwone, które ociepla powierzchnie.