Nasza oferta

Mata grzewcza do ogrzewania podłogowego bezpośredniego

Ekonomiczne i łatwe w montażu rozwiązanie, jakim jest mata podłogowa grzewcza, to nowoczesny sposób na ciepłą podłogę w całym domu. Rosnąca popularność tego typu systemów grzewczych wynika z uniwersalnego charakteru instalacji oraz gwarantowanego, szybkiego rozgrzania podłogi pokrytej gresem, płytkami ceramicznymi, terakotą czy marmurem. Stała moc na poziomie 150W/m2 zapewnia optymalne parametry cieplne, a sam system w żaden sposób nie jest zależny od posiadanej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego można w dowolny sposób nim sterować.

Zastosowanie maty elektrycznej podłogowej

Sprawdzające się doskonale jako ogrzewanie podłogowe maty grzejne stanowią wygodną alternatywę dla klasycznej „podłogówki” zintegrowanej z instalacją C.O. Można je wykorzystywać zarówno do podstawowego, jak i dodatkowego dogrzewania łazienek, kuchni, salonów, przedpokojów oraz wielu innych pomieszczeń w domach, biurach czy obiektach użytkowych. Mata podłogowa grzewcza składa się z systemu przewodów układanych na specjalnej siatce z włókna szklanego. Jej instalacja nie powoduje podniesienia poziomu posadzki, zapewniając przyjemne uczucie ciepłej podłogi, które dodatkowo podniesie komfort użytkowania każdego wnętrza.

Dostępne w naszej ofercie maty grzewcze TERMOFOL sprzedawane są w gotowych zestawach montażowych do samodzielnej instalacji. Montaż systemu jest intuicyjny i można przeprowadzić go w domu we własnym zakresie. Dzięki czytelnej i przejrzystej instrukcji dołączonej do elementów grzejnych możliwe jest wykonanie wszystkich czynności bez angażowania fachowca.

Zalety korzystania z mat grzewczych

  1. - Bezpieczeństwo użytkowania. Z naszymi rozwiązaniami możliwe jest stworzenie zdrowego ogrzewania bez pola elektromagnetycznego. Z kolei 3-warstwowa izolacja z materiałów trudnopalnych zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
  2. - Niezawodność i żywotność systemu. Oferowane przez TERMOFOL maty elektryczne podłogowe to rozwiązania najwyższej klasy, na które udzielmy aż 25-letniej gwarancji.
  3. - Tanie ogrzewanie pomieszczeń. Wszystkim tym, którzy preferują tanie ogrzewanie podłogowe mata grzewcza pozwoli obniżyć nakłady na inwestycje w podłogówkę – system instalowany jest wyłącznie w miejscach użytkowanych przez domowników – nie ma potrzeby rozkładania maty na całej powierzchni posadzki.
  4. - Ekologiczna instalacja cieplna. Jeśli na posadzce położona zostanie mata podłogowa ogrzewanie stanie się przyjazne dla środowiska oraz domowników. Brak kurzu, alergenów czy roztoczy to tylko niektóre powody, dla których jest to rozwiązanie dosłownie dla każdego.
  5. - Niższa temperatura w instalacji. Nasze maty grzejne na podczerwień pozwalają na obniżenie temperatury na głównym źródle ciepła (kocioł C.O., pompa ciepła) o kilka stopni, bez obniżania komfortu cieplnego. Dzięki temu znacząco spadną koszty zawiązane z zakupem opału oraz eksploatacją domowej instalacji centralnego ogrzewania.
  6. - Oszczędność energii. Ogrzewanie podłogowe matą pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną z instalacji C.O. nawet o 20%.
  7. - Nieograniczone możliwości aranżacyjne. Cały system grzewczy ukryty jest pod podłogą, więc jego elementy nie ograniczają przestrzeni (w przeciwieństwie do grzejników), którą można dowolnie urządzić i zagospodarować według własnych preferencji.

Mata grzewcza, czyli kable grzejne o mocy 150w/1m2, osadzone na siatce z włókna szklanego, układa się na zagruntowanej posadce, a następnie zatapia się ją w kleju elastycznym. Wykończenie stanowi płytka ceramiczna, gres, tarakota, marmur. Instalacja nie powoduje podniesienia poziomu podłogi i świetnie integruje się z systemem podłogowym opartym na folii grzewczej układanej pod panelami podłogowymi. Systemy montażu maty grzewczej pozwalają na zastosowanie ich w łazienkach, pralniach, wiatrołapach, kuchniach oraz innych pomieszczeniach w których inwestor przewidział płytki ceramiczne.

Mata grzewcza TERMOFOL posiada stopień ochronny IP-X7, który pozwala na montaż w tzw. strefach mokrych.