Nasza oferta

FOLIA GRZEWCZA – nowoczesna metoda ogrzewania

Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folia grzejna to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych.

Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pomocą miedzianej taśmy, która podłączona zostanie do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu wbudowanego w ścianę.

Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza? Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

Korzyści ogrzewania folią grzewczą:

  1. - Niewysoki koszt zakupu. Folie grzejne są tańsze od większości systemów ogrzewania podłogowego i centralnego.
  2. - Żywotność. Dobra folia grzewcza jest wytrzymała na uszkodzenia i trwała, co pozwala szacować jej żywotność na sto lat.
  3. - Minimalne straty ciepła. Folie grzejne wytwarzają temperaturę w miejscu ogrzewania, dzięki czemu unika się strat ciepła wynikających z przesyłu energii.
  4. - Całkowita automatyzacja. Nowoczesna folia grzejna nie wymaga pilnowania zapełnienia zasobnika z paliwem i kontroli temperatury, jak ma to miejsce przy standardowych kotłach.
  5. - Dokładne ustawienie ogrzewania. Węglowa folia grzewcza bardzo szybko reaguje na zmianę żądanej temperatury.
  6. - Brak sieci grzejników. Folia grzewcza 12V oraz zasilana prądem sieciowym może być montowana w obrębie ścian i podłóg. W związku z tym unika się montażu grzejników będących kłopotem w nowoczesnych aranżacjach.
  7. - Tania eksploatacja. Nowoczesne folie grzewcze podłogowe zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne maty grzewcze.
Zastosowanie folii grzejnej pod lustro gwarantuje brak możliwości zaparowania lustra a dodatkowo nasze lustro zamieni się w grzejnik.